Szavazás

Érdekes cikkek

2008/2009 idény beszámolók

Felkészülés 2011 * ÚJ!

2011.05.07. ASR- Tárnok 4-0 (2-0) gsz: Hostyisovszki 11p, Damásdi 32p, Büki 52p, Kovács 68p.

2011.05.07. 21:10, Romario
Az ASR mindent megtett a győzelemért...

2011.05.07., szombat, 11 óra, Sujtás u. 1-3.

ASR Gázművek- Tárnok 4-0 (2-0)

ASR: Guller /-/ - Lakatos /6/, SármányK /6.5/, SármányP /6.5/, Ács /6/- Kovács /6/, Veréb /5.5/, Hostyisovszki /7/, Kisvirág /6/- Damásdi /5.5/, Weiszhár /5.5/.

Cserék: Ötvös /6/, Büki /6/, Katus /6.5/, Wasilewski /-/.

Lényegében tét nélküli találkozóra került sor a Gáz-pályán, hiszen a Tárnok Bolha csapata "bajnokságon kívüliként" szerepel az első osztályban. Az öltözőben azért megbeszéltük, hogy tanulva a korábbi mérkőzéseken elkövetett hibáinkból, most próbáljunk meg jobban odafigyelni, főleg a helyzetkihasználásra. Az Újpest SC ellen egy nagyon jó mérkőzést játszott az ASR, így mindenki joggal várhatta el, hogy az utolsó helyezett ellen, magabiztos győzelmet szerez a hazai csapat.

Nem volt meglepő, hogy a vendég csapat elsődlegesen a védekezésre összpontosított és próbálta elkerülni, hogy gyorsan gólt kapjon, de ez nem feltétlenül hazai a védőkön múlt, hiszen játékosaink már az első percekben helyzetbe tudtak kerülni, de szinte már elcsépelt közhely....de kimaradtak a lehetőségek. Az első játékrészben a csapat legjobbja Hostyisovszki Patrik szerezte meg a vezetést, majd a helyzetkihasználás terén peches Damásdi Alex is betalált, így 2-0- ás vezetéssel fordulhattak a csapatok.

A szünetben lényegében abban maradt játékos és edző, hogy ha kis területen akarunk hatékonyak lenni, akkor mindenképpen 1-2 érintéssel, gyors kényszerítőkkel, ritmusváltással kell átjátszani a betömörülő, így területet leszűkítő ellenfelet, illetve, hogy a szélekről menjenek a beadások.  A kihagyott helyzetekre annyira nem tértünk ki, de azt tisztáztuk, hogy nem kell az év gólját szerezni senkinek, inkább törekedjünk az egyszerűségre a kapu elé érkezve. Továbbá szó volt arról is, hogy leghátul a védelemből mindig egy gyors játékos maradjon a csatárral és csak indokolt esetben fogják közre ketten, hiszen a létszámfölény kialakítása a cél és a középpályán is álljunk oda szorosabban az emberekre, a letámadást pedig, csak együttesen lehet hatékonyan kivitelezni,

A második félidőben (tegyük hozzá nem volt könnyű, mert ellenfelünk nem késztette nagyobb iramra az ASR-t) is igyekezett tempót diktálni az ASR, megint voltak nagy ziccerek, de lelki okok és a rossz megoldások választása miatt újfent bosszankodhattunk, mígnem a "visszatérő" Büki Benedek ugrott ki a szélen és helyezte el okosan a labdát a kapus támaszkodó lába mellett, majd negyed óra múlva pedig a feljavuló Kovács Tomi is betalált kialakítva a sima 4-0- és végeredményt.

Guller Zoli: Nem sok dolga volt, lényegében nem kellett azon izgulnia, hogy mikor lép ki egy az egyben az ellenfél támadója. Rutinból megoldotta feladatát, sokat bíztatta társait.

Lakatos Bence:  Sokat futva, bátran fellépve a támadásokkal játszotta végig a nyolcvan percet. Sokat kell még javulnia a kombinatív összjátékban, passzai sokszor pontatlanok, mert lassan eszmél.

Sármány Krisztián: Amióta az ASR-ben focizik, rengeteget fejlődött, a csapat egyik legmegbízhatóbb játékosa, akire mindig lehet számítani és amit a Tárnok ellen is bizonyított, lelkes, önfeláldozó játékával. A mérkőzés alatti, félidei kritikát viszont mértékkel tegye meg csapattársai felé, mert nem minden esetben éri el vele a kívánt hatást.

Sármány Péter: A védelmi megingások miatt, megint neki kellett párszor versenyt futnia ellenfelével, de minden esetben ő volt a kedvezményezett, viszont előfordult, hogy nem tudta egyből leszerelni a támadót, nem volt elég határozott. Még, ha mindez, alig 1-2 alkalommal fordult is elő, egy élcsapat ellen, ez végzetes is lehet.

Ács Gergely: Ő is rengeteget fejlődött, amióta az ASR-ben focizik és talán szeret is itt játszani, van benne elhivatottság a játék iránt. Pozitívum nála, hogy már nem izgul annyira és képes megközelítőleg azt lehozni egy meccsen, ami elvárható tőle, a képességei alapján.

Ötvös Bálint: Jól megoldotta a feladatát, technikailag jó képességekkel rendelkezik, de még sokat kell fejlődnie.

Kovács Tamás: Az Újpest ellen az egyik legjobb teljesítményt tőle láthattuk és ha nem is a teljes meccsen, de most sem lehetett rá panasz....jó, jó! ...az a fránya helyzetkihasználás, de az nem csak nála ad okot hiányérzetre. "Lesz ez még így se!"

Veréb Norbert: A Vasas meccs óta visszaesett játéka, bár futásban majdnem hozza a tőle megszokottat, de a párharcoknál nem elég határozott, továbbá újra előjöttek a gyenge erőtlen passzok, nem is beszélve az erőtlen lövésekről (na, de ő tud nagyot is rúgni, tud erőszakosan is játszani...!!!). A vállalkozó kedvét dicsérni kell, sőt pozitívum, a labda megtartása, megbecsülése, fogatása és az üres területre beindulás.

Hostyisovszki Patrik: Sokat vállalt, így néha a kivitelezésbe hiba csúszott, viszont ezen a meccsen a legjobb teljesítményt tőle láthattuk. Sokat ütközött, volt, hogy testi épségét sem kímélte, próbált segítőileg szólni társaihoz, megint bátran vállalkozott távoli lövésekre, indításokra és a szögletei is jól sikerültek, nem mellékesen újfent eredményes volt.

Kisvirág Dániel: Az első félidőben többször is helyzetbe került, de az egyiknél elgurult a labda a kapu előtt, a másiknál pedig nem sikerült ballal jól eltalálnia a lasztit. Megint sokat futott, bátran cselezett és pozitívan élte meg a játékot.

Katus Márk: Nagyon lelkes volt, ahogy pályára lépett, nem tartalékolt, hanem bátran ment a kapu irányába, látszott rajta, hogy mindenképpen szeretne gólt szerezni. Én azt mondom, ezt nem kell görcsösen erőltetni, mert a jó teljesítmény, majd ezt is hozza magával. Sokkal fontosabb lenne, ha nem esne ki betegség miatt, mert az ő csupa szív játékára szüksége van csapatának!

Damásdi Alex: Most nem volt annyira hatékony a támadás befejezéseknél, a lövései vagy keresztben a kapu előtt mentek el, vagy a kapus kezében landoltak. Sokkal többet kéne megjátszania a jobb helyzetben lévő társát, mert az sem mindig jó, ha túlvállalja magát. A meccs végére, láthatóan elfáradt ő is.

Weiszhár Dániel: Újra csatárként kapott lehetőséget és bár a hozzáállása dicsérhető, de összességében most nem nyújtott olyan kiemelkedőt, mint amit tőle megszokhattunk. Tény, hogy ment becsülettel, de egy ilyen csapat ellen, tőle is több váratlan cselt, nagyobb vállalkozó kedvet, lövéseket, több futást várhatunk.

Wasilewski Patrik: Előzetesen 20 percet kapott volna, végül 10 perc lett belőle. Ő most kicsit kiesett a megszokott mókuskerékből, de a héten már újra együtt edzhet társaival. Szerencsére most is megmutatta, hogy meg van az a képessége, hogy rövid idő alatt is képes helyzetbe kerülni. Annak higgadt értékesítése most elmaradt, de még ebben a bajnokságban eredményes lehet!

Büki Benedek: Betegség, majd hiányzást követően, újra egy teljes félidőt tölthetett a pályán, amit egy góllal (ez láthatóan kedvezően hatott további teljesítményére) és bíztató játékkal hálált meg. Csapattársai is gratuláltak neki és bízhatunk benne, hogy a jövőbenm, újra a régi Benedeket láthatjuk majd a pályán!