2011.05.21. ASR- Budakeszi 6-2 (4-1) gsz: Damásdi (3), Guller, Kovács, Kisvirág

2011.05.21., szombat, 10 óra, Gáz- pálya

ASR GMTE- Budakeszi LA   6-2 (4-1)

asr: Guller /6.5/- Lakatos /6.5/, SármányK /6.5/, SármányP /7/, Katus /6.5/- Szibek /6.5/, Veréb /7/, Hostyisovszki /6.5/, Kisvirág /7/- Kovács /7/, Damásdi /7/.

cserék: Ötvös /6/, Weiszhár /-/, Wasilewski /-/.

A tabellán előttünk álló Budakeszi csapatát fogadta az ASR Gázművek és már az első percekben tudatosította ellenfelével, hogy nem ismer elveszett labdát. Már a hatodik percben sikerült vezetést szerezni, amikor kapusunk Guller Zoli elsőre még a jól vetődő kolléga kezébe rúgta a bőrt, hogy aztán a kipattanót a hálóba paskolja. 1-0 az ASR-nek. Rendkívül erőszakos és magabiztos játékkal rukkolt elő a hazai csapat és volt amikor csattantak a bokák is. Sajnos a bíró sporttárs ezeket nem mindig ítélte meg jól, hiszen, hol egyik, hol a másik csapat kárára tévedett. Ebben a játékrészben főleg a kontrajáték ment jól az ASR-nek és többször is jól ugratták ki a középpályások, a mélységből induló támadókat, akik közül Damásdi Alex három gólt is szerzett, de társa Kovács Tomi is szemfüles fejes gólt ért el, a szélső támadók pedig többször is jól adtak be a szélről. A védelem biztos lábon állt, a tizenegyessel nem tudott mit kezdeni, ami talán jogos volt. A szögleteket is sikerült jól hatástalanítani és a szabadrúgásoknál is jól tisztáztak a mezőnybe. Az mindenképpen említést érdemel, hogy az első félidőben, többször is szétszakadt a pálya, ami a szurkolók szempontjából jó volt, mert sok kontrát, szép támadást láthattak. A nagy meleg ellenére sem tartalékoltak a csapatok, hogy aztán, a hőségből, a hűvös öltözőben frissüljenek fel, hallgassák meg az értékelést az edzőktől.

A második játékrész elején, a hazai csapat magára húzta a vendégeket, ami több kapu előtti kavarodást szült, nehéz perceket okozva kapusunknak, a védelemnek. Szerencsére már több esetben mentek a labdajáratások és bár a fáradtság jelei mutatkoztak pár játékoson, a szívük és a győzni akarás, vitte őket előre, ami még két gólt eredményezett. Az egyiket, egy gyönyörű lövéssel, Kisvirág Dani, míg a másikat egy szabadrúgást követően kapura csavart lövésből Alex szerezte (itt tegyük hozzá, hogy a vendég kapus csúnyán bevédte a labdát). 6-2 a vége, kötelező győzelemmel.

Még három mérkőzés van hátra, a következő idegenben, a Budaörs ellen (május 29, 13 óra) (szintén nyerni kell), majd hazai pályán, június 2-án (16 óra) fogadjuk a Felcsútot (hasonló meccs lehet, mint a Vasas elleni volt, de csakis teljes kerettel van sansz egy jó meccsre), végül idegenben a Gloriett pályán zárjuk a bajnokságot, szintén a győzelem reményében.

Guller Zoli: Ő kezdte meg a gólgyártást, azt követően pedig végig bíztatta az előtte játszókat. Nem védett rosszul, de még ennél is jobb teljesítményre képes.

Lakatos Bence: Nagyon agilis, harcos játékot kaptunk tőle, ellenfele pedig egy pillanatra sem érezhette biztonságban magát.

Sármány Krisztián: Többször vállalkozott tért ölelő indításokra, a szabadrúgásoknál is ott volt, fontos szerelései voltak és igyekezett a támadásokba is bekapcsolódni.

Sármány Péter: A helyezkedés talán nem mindig sikerült jól, de így is a védelem és a csapat egyik legjobbja volt, ő is sokat tett a győzelemért.

Katus Márk: Azon játékosok közé tartozik, akik képesek azt nyújtani a pályán, meccsen is, ami tudásuk alapján elvárható. Az első félidőben felszabadult játékot láthattunk tőle. Önfeláldozása, most sérüléssel járt, de egy góltól mentette meg csapatát. Pár nap és bízunk benne rendbe jön, mert nagy szükség lenne játékára. Jobbulást 21- es.

Szibek Zsombor: Gyors, erőszakos játék...elfutások a szélen, több jó beadás. Mivel nem tartalékolt, így a félidő végére elfáradt, de jót tett neki a szünet, mert a második félidőt újra megnyomta.

Veréb Norbert: Újra azt a játékot láthattuk tőle, amit az első meccsein mutatott. Már a hétközi edzésen is jól mozgott, erőszakos volt és meghúzta a cseleket. Pozitívum, hogy ezt le tudta vinni a meccsre is! Erre a játékára nagy szüksége van a csapatának.

Hostyisovszki Patrik: Fele- fele arányban valósította meg azt ami az ő posztján elvárás. Az előkészítésben jeleskedett, de így is volt több eladott labdája. Ő is hajtott becsülettel, volt amikor labdát veszített és 20 méteres vissza sprint után szerezte azt vissza.

Kisvirág Dániel: Egész tavaszi teljesítményére tette fel a pontot szép góljával, lényegében a bal oldali támadó poszton jelenleg ő a favorit, ha képes a jó teljesítményre.

Damásdi Alex: Sokszor letámadással szerezte meg a labdát, nagyon jó volt az induló sebessége és többször is faképnél hagyta védőjét, Három gólt szerzett és szinte minden támadásban benne volt.

Kovács Tomi: Ő is nagyon harcosan, sokat futva, labdákat szerezve, majd lehetőség szerint gyorsan megjátszva azokat teljesített. Az új frizura is szerencsét hozott neki, az első félidőben szemfüles gólt szerzett. A csapat egyik legjobbja volt.

Weiszhár Dani: Nem sok lehetőséget kapott, de azzal próbált élni. Van még hátra három mérkőzés, ott lesz lehetősége újra egy teljes félidőt, vagy annál többet a pályán tölteni.

Wasilewski Patrik: Ő is tíz percet kapott, de most nem került helyzetbe, neki is több lehetőséget szeretnék adni, a hátralévő meccseken.

Ötvös Bálint: Jól oldotta meg feladatát és most már a helyezkedéssel sem volt különösebben gond. Csak így tovább!